ستاد شئون فرهنگی با توجه به شعار سال، اقدام به گفتمان‌سازی کند

خبرگزاری شبستان: دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، گفت: ضروری است برنامه‌ریزی‌های ستاد شئون فرهنگی با توجه به شعار سال و برنامه ششم توسعه باشد زیرا بر این اساس می‌توان برای ترویج اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفتمان‌سازی کنیم.

به گزارش خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا ارباب سلیمانی، در نشست ستاد مرکزی ساماندهی شئون فرهنگی و مناسبت‌های مذهبی که امروز (۱۳ اردیبهشت‌ماه) در ساختمان سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، گفت: این ستاد باید توجه ویژه‌ای به شعار “اقتصاد مقاومتی؛ تولید ـ اشتغال” داشته باشد و برای گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی و گسترش تولید و اشتغال، جهت‌گیری‌های فرهنگی را لحاظ کند.

وی با اشاره به جهت‌گیری‌های فرهنگی برنامه ششم توسعه، افزود: به عنوان مثال، ترویج فرهنگ کتابخوانی در این برنامه مدنظر قرار گرفته است بر این اساس ستاد شئون فرهنگی و مناسبت‌های مذهبی می‌تواند با جهت‌گیری فرهنگی از طریق تریبون مساجد و هیئات مذهبی به ترویج کتابخوانی کمک کند.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، خاطرنشان کرد: برنامه ششم توسعه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را موظف به ایجاد کانون فرهنگی هنری در تمام مساجد شهری و روستاهایی که بیش از یک هزار نفر جمعیت دارند، کرده است و ستاد شئون فرهنگی با توجه به ظرفیت‌های بسیار خوبی که در سراسر کشور دارد، می‌تواند در تحقق این هدف‌گذاری، کمک شایان توجه‌ای به این ستاد بکند.

وی با اشاره به برگزاری همایشی با موضوع پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) در استان کرمان، گفت: چنین برنامه‌هایی، فرصتی ارزشمند برای تقویت وحدت بین صفوف مذاهب و ادیان گوناگون و همچنین محقق‌شدن جهت‌گیری فرهنگی و دینی برنامه ششم  توسعه با استفاده از آموزه‌های نبوی است.

نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ستاد شئون فرهنگی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در قالب فعالیت های ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد، ادامه داد: کنگره امام سجاد (ع) طی چند سال اخیر در استان هرمزگان با حضور شخصیت‌ها و نویسندگان ایرانی، خارجی، شیعه و سنی برگزار می‌شود و در همین راستا مرکز تخصصی صحیفه سجادیه در شهر مقدس قم تشکیل شده است. همچنین باخبر شدیم برخی شخصیت‌های ارزشمند مانند حجت‌الاسلام و المسلمین انصاریان نیز در حال تأسیس کتابخانه تخصصی امام سجاد (علیه السلام) در قم هستند.

وی افزود: پرداختن به مفاهیم رفیع زیارت‌های آل‌ یاسین در نیمه شعبان و امین الله در ماه مبارک رمضان و سایر مناسبت‌های مذهبی مرتبط با امیرالمومنین (علیه السلام) مدنظر سازمان‌های فرهنگی و ستاد شئون فرهنگی قرار گیرد.

بنا بر این گزارش، در پایان این نشست، ارباب سلیمانی، با اهدای لوح تقدیر به برخی از اعضای دبیرخانه ستاد شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی از تلاش‌های آنان تقدیر کرد.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!